Garanti ve İade Koşulları

Garanti: 

minapirlanta.com web sitesindeki satışa arz edilen tüm ürünler MİNA PIRLANTA garantisi altında, sertifikalarıyla birlikte satışa sunulmaktadır. Ürünlerin garanti süresi 2 (İki) yıldır. Bu süre içerisinde ürünleriniz üretim hatalarına karşı MİNA PIRLANTA’nın tamir ve/veya bakım garantisi altındadır. Tamir ve/veya bakım gerektiren ürününüzü Garanti Sertifikası ile birlikte tamir ve/veya bakım yaptırabilirsiniz. 

minapirlanta.com ‘dan satın alınan ürünlerin garantilerinin devam edebilmesi için MİNA PIRLANTA dışındaki üçüncü şahıs ve kurumlara herhangi bir şekilde müdahalede bulundurmamanız, boyut ayarlama, ölçü değiştirme, onarma v.b. işlemler yaptırmamanız gerekmektedir. Tamir ve/veya bakım hizmeti sadece MİNA PIRLANTA fabrikasında verilir. MİNA PIRLANTA fabrikası dışında müdahale görmüş ürünler garanti kapsamından faydalanamaz.

Uygunsuz saklama koşullarından dolayı deforme olmuş; yanlış kullanım sonucu ezilmiş ve darbe görmüş, herhangi bir tür kimyasal maddeyle temas etmesinden dolayı bozulmuş ürünler garanti kapsamı dışındadır. 

Kullanım hatalarını önleme ve ürün bakımı bilgileri için, ürününüzle birlikte verilen ‘Pırlanta Bilgi Kılavuzu’nu inceleyebilirsiniz. Bu konulardaki her türlü soru ve sorununuz için ‘İletişim Mönüsündeki’ iletişim formunu kullanabilir ya da 0212 520 1004 no’lu telefondan Müşteri İlişkilerini arayabilirsiniz. 

İade ve Değişim:

Mağazamızdan almış olduğunuz ürünü kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden belirttiğiniz adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde minapirlanta.com Müşteri Hizmetleri ile temasa geçerek iade edebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri departmanımızdan yazılı onay alınmadan gönderilen paketler kargo firmalarından teslim alınmayacaktır. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya  e-posta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. 
Satın almış olduğunuz ürünü 15 (onbeş) gün içerisinde başka bir MİNA PIRLANTA ürünü ile değiştirebilirsiniz. 
Bu sürelerin dışında her hangi bir şekilde ürün iadesi, değişimi ve bozdurma işlemi yapılmamaktadır.

Müşteri ürünün kendisine teslim edildiği durumu ile iade etmekle yükümlüdür. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

Ürün iade edilirken, ürünün teslimi ile birlikte gönderilen fatura da iade edilmelidir. Faturanın iade açıklama bölümü bulunmakta olup bu bölüm doldurulmalı ve fatura, Alıcı tarafından imzalanarak ürünle birlikte teslim edilmelidir.

Teslim edilen ürünün faturası, İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden vazgeçmesi durumunda iade edilen ürün minapirlanta.com’a ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. 
minapirlanta.com üründe bozulma, kırılma, tahrip ve kullanılma olmaması durumunda ürünü iade alacak ve bedelini iade edecektir. 
Kişiye özel olarak üretilen ürünler (isim yazılan ürünler, tamtur alyanslar, ölçüye göre yapılan evlilik alyansları, piercing, hızma, parmak izi ürünler v.s) kampanyalı ürünler, outlet kategori ürünleri, alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen, özel ölçü yapılan ürünler (Standart yüzük ölçüsü 13-14 dışında istenen bir ölçü), indirimli ürünler, fırsat ürünleri, saatler vs kesinlikle iade alınamamaktadır.

Paketin bize gelişi sırasındaki tüm sorumluluk tüketiciye aittir.